Kto trafia do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych

Kto trafia do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych

Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych może być dokonany na wniosek wierzyciela posiadającego tytuł wykonawczy przeciwko osobie fizycznej, która w terminie 30 dni od daty wezwania do spełnienia świadczenia nie zapłaci wymaganej należności. Ponadto, sąd wpisuje z urzędu do rejestru dłużników niewypłacalnych:

  • osoby fizyczne wykonujące działalność gospodarczą, jeśli ogłoszono ich upadłość lub jeżeli wniosek o ogłoszenie ich upadłości został prawomocnie oddalony z tego powodu, że majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania albo umorzono prowadzoną przeciwko nim egzekucję sądowa lub administracyjną z uwagi na fakt, że z egzekucji nie uzyska się sumy wyższej od kosztów egzekucyjnych. prowadzące nie jest dokonywany sad wpisuje osoby,
  • wspólników ponoszących odpowiedzialność całym swoim majątkiem za zobowiązania spółki, z wyłączeniem komandytariuszy w spółce komandytowej, jeżeli ogłoszono upadłość spółki lub wniosek o ogłoszenie jej upadłości został prawomocnie oddalony, gdyż majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania albo umorzono przeciwko niemu egzekucję sądową lub administracyjną z uwagi na fakt, iż z egzekucji nie uzyska się sumy wyższej od kosztów egzekucyjnych,
  • dłużników, którzy zostali zobowiązani do wyjawienia majątku w trybie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o postępowaniu egzekucyjnym,
  • osoby, które przez sąd upadłościowy zostały pozbawione prawa prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek oraz pełnienia funkcji członka rady nadzorczej, reprezentanta lub pełnomocnika w spółce handlowej, przedsiębiorstwie państwowym lub spółdzielni,
  • osoby obciążone obowiązkiem alimentacyjnym, których zaległość przekracza okres 12 miesięcy.

Wpisy dokonane w rejestrze dłużników niewypłacalnych podlegają wykreśleniu w razie zmiany lub uchylenia orzeczeń, na których podstawie wpisy zostały dokonane lub po upływie 10 lat od dokonania wpisu.

 

Wybierz dokument który Cię interesuje

Rejestr Dłużników Niewypłacalnych

CI KRS-CDO

Wniosek o wydanie odpisu z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych

 
Wniosek o wydanie odpisu z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych
Rejestr Dłużników Niewypłacalnych ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Weryfikacja w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.
CI KRS-CDN

Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot nie jest wpisany do RDN

 
Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot nie jest wpisany do RDN
Jeżeli podmiot nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, dokument zawierał będzie stosowną informację. Rejestr Dłużników Niewypłacalnych ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Weryfikacja w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.
CI KRS-CDT

Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot jest wpisany do RDN”

 
Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot jest wpisany do RDN
Jeżeli podmiot jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, dokument zawierał będzie stosowną informację. Rejestr Dłużników Niewypłacalnych ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Weryfikacja w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.

Krajowy Rejestr Sądowy – KRS OnLine

CI KRS-COD

Wniosek o wydanie odpisu aktualnego / pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego

 
Wniosek o wydanie odpisu aktualnego / pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego
Odpis jest najczęściej zamawianym dokumentem KRS ukazującym stan obecny danego podmiotu Odpis pełny zawiera treść wszystkich wpisów w rejestrze pod danym numerem KRS, dokonanych od chwili pierwszego wpisu (powstania podmiotu), z wyjątkiem wpisów nie podlegających ujawnieniu. Odpis aktualny zawiera aktualną treść wpisów (dane obecne) w rejestrze pod danym numerem KRS.
CI KRS-COD CYKL

Wniosek o wydanie odpisu aktualnego / pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego zamówienie cykliczne/stałe

 
Wniosek o wydanie odpisu aktualnego / pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego zamówienie cykliczne/stałe
Odpisy cykliczne to usługa wprowadzona z myślą o osobach i/lub podmiotach które często potrzebują odpisu z KRS (np. kilka razy w roku). W obrocie gospodarczym przyjęła się praktyka iż odpis z KRS nie powinien być starszy niż 3 miesiące. Jeżeli potrzebujesz co jakiś czas nowego odpisu z KRS to skorzystaj z tej opcji i pobierz odpis cykliczny.
CI KRS-CNR

Wniosek o podanie numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym

 
Wniosek o podanie numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym
W odpowiedzi na ten wniosek otrzymasz informację pod jakim numerem KRS znajduje się dany podmiot
CI KRS-CWY

Wniosek o wydanie wyciągu z Krajowego Rejestru Sądowego

 
Wniosek o wydanie wyciągu z Krajowego Rejestru Sądowego
Odpis z KRS składa się z 6-ciu działów, każdy z działów możesz pobrać osobno (jeżeli nie potrzebujesz całego odpisu). Dokument z wybranymi działami z odpisu nazywa się wyciągiem. Jeżeli chcesz zobaczyć co zawiera poszczególny dział
kliknij tutaj.

CI KRS-CZW

Wniosek o wydanie zaświadczenia o wykreśleniu podmiotu z KRS

 
Wniosek o wydanie zaświadczenia o wykreśleniu podmiotu z KRS
Jest to dokument potwierdzający fakt wykreślenia podmiotu z KRS. Jeżeli podmiot istnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym dokument zawierał będzie stosowną informację.
CI KRS-CZT

Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot jest wpisany do KRS”

 
Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot jest wpisany do KRS
Jest to dokument potwierdzający fakt iż podmiot jest wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli podmiot istnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym dokument zawierał będzie stosowną informację.
CI KRS-CZN

Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot nie jest wpisany do KRS”

 
Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot nie jest wpisany do KRS
Jest to dokument potwierdzający fakt iż podmiot nie jest wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli podmiot istnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym dokument zawierał będzie stosowną informację.

OPP – Organizacja Pożytku Publicznego

CI KRS-CZ-OPP

Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot wpisany do KRS jest Organizacją Pożytku Publicznego

 
Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot wpisany do KRS jest Organizacją Pożytku Publicznego
Jest to dokument potwierdzający fakt iż podmiot wpisany do Krajowego Rejestru Sadowego jest Organizacja Pożytku Publicznego. Status OPP może uzyskać organizacja pozarządowa (z wyjątkiem partii politycznych, związków zawodowych, organizacji pracodawców oraz samorządów zawodowych), jak równie¿ spółka kapitałowa powołana w celu nie związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, jeżeli prowadzi działalność w obszarach tzw. pożytku publicznego, które zostały określone ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.